Робота: Technical Author Вакансії І Робота В Україні

У всіх вакансіях в категорії Technical Writer на DOU вимогою є знання англійської мови, починаючи від рівня Upper-Intermediate. Згідно з останнім опитуванням DOU, середня зарплата технічного письменника в Україні — $1750. Проте, за даними анкет, деякі досвідчені фахівці отримують і понад $3000. Зараз на DOU відкрита 31 вакансія в категорії Technical Writer. Для тих, хто хоче працювати в аутсорсингових компаніях, необхідно відмінне володіння іноземною мовою.

Technical writer це

Роз’яснювальної роботи в планах дуже багато. Тут чисте техрайтерство вже межує і з PR-менеджментом, і з копірайтингом, і з Product management-му, і з публічними виступами — це і є зона професійного зростання. Криптографія — складна і незрозуміла для звичайних людей сфера, в якій багато такого, що хотілося б донести до читачів нашої документації та блог-постів зрозумілим і цікавим мовою. Є відчуття того, що я роблю щось корисне і важливе, коли пояснюю принципи інформаційної безпеки та інструменти її забезпечення. Допомагаю робити особисту інформацію людей і саму їх життя безпечнішим. Технічний редактор – це фахівець, який складає технічну документацію (інструкції з експлуатації для користувачів, ТЗ для розробників і т.д.) на всілякі програми і автоматизовані системи.

Основними обов’язками технічного письменника є написання нової документації та підтримка вже існуючої. Крім цього, в обов’язки входить спілкування із замовниками та командою для з’ясування інформації, яка має бути присутня в документації, та аналіз отриманої інформації. Технічний письменник (Technical Writer) – це фахівець, який займається складанням інженерної документації до ІТ-продуктів. Серед зон відповідальності такого співробітника – підготовка технічних завдань для команди розробників, мануалів для користувачів, інструкцій для техпідтримки та багато іншого.

Как Стать Техническим Писателем И Куда Идти Дальше

Є безліч варіантів, але мені наразі цікавіше розвиватися в професії, ніж ще раз міняти її — ще на цьому полі повно незібраних квітів, так бі мовити. Логічно, так) Але у баченні деяких компаній, техрайтер — це перекладач, копірайтер, дизайнер, секретарка і бог зна що ще. Згодна, але подекуди це залежить від компанії. Ми спілкувались з техрайтерами, до чиїх обов’язків це входило. Technical Writer  — це професія, що поєднує в собі гуманітарний та технічний напрями.

Technical writer це

Після того, як зібрана інформація, технічний письменник аналізує її, відбираючи тільки те, з чим зіткнеться користувач продукту. Після AI Content Writer цього приступає до написання інструкції. Не завжди те, що передбачається розробити або покращити, може стосуватися користувача.

Чим Відрізняється Технічний Письменник Від Бізнес-аналітика?

Важливо багато практикуватися — наприклад, описати функціональність якоїсь програми й дати почитати комусь з родичів, не повʼязаних з IT. Важливо, щоб вони легко розібралися у вашій інструкції. Сюди входить граматика, правила форматування, термінологія тощо. Наприклад, Microsoft Manual of Style, Chicago Manual of Style, Apple Style Guide.

  • Після цього приступає до написання інструкції.
  • Бувають дні, коли ти займаєшся лише стилістичними покращеннями документації, а буває, коли тобі в стислий термін потрібно задокументувати великий обсяг інформації.
  • Ви станете тією ланкою, що забезпечує розуміння та обізнаність.
  • Я ось уже рік у продуктовій компанії, освоюю нові шаблони документації (BRD і Concept), вивчаю MadCap Flare (цікава і потужна річ, але не без вад).
  • Безкоштовний відеокурс, що охоплює теоретичну інформацію про технічне письмо, граматику, лексику та пунктуацію у поєднанні з різноманітними завданнями від фактичних API та навчальних посібників.
  • Програмісти допомагають розібратися у технічних деталях.

Тут ви знайдете велику добірку гайдів, статей, словників та тренажерів для технічних письменників. Безкоштовний відеокурс, що охоплює теоретичну інформацію про технічне письмо, граматику, лексику та пунктуацію у поєднанні з різноманітними завданнями від фактичних API та навчальних посібників. Крім власне написання, технічний письменник в разі потреби оновлює документацію. Якщо ви не можете додати документ з мобільного пристрою, ви можете залишити посилання на нього. Ця професія потрібна там, де виникає потреба в розробці різних видів документації, в тому числі і в IT-аутсорсингу.

Основне завдання Technical Writer – грамотно створювати, ілюструвати і адаптувати документацію на зрозумілій для кінцевого користувача мовою. Матеріал може призначатися для потреб команди/проекту (внутрішня) або для клієнта продукту (зовнішня). До того, як я сама стала працювати техрайтером, у мене перед очима був приклад подруги, яка вивчилася на технічного перекладача і з перших днів працювала саме технічним письменником. Але, поки я не стала займатися техрайтингом сама, я не підозрювала, що це настільки сильно відрізняється від копірайтингу на технічні теми. З дитинства я любив мову й літературу, тому пішов учитись на філфак педагогічного університету.

Що Робить Технічний Письменник?

«Technical Writer зобов’язаний мати гарні знання в тій галузі, про яку пише…» — не зовсім так. Іноді треба писати про досить специфічний домен. Гарні знання у цій сфері потрібно отримувати роками. Важливо вміти правильно опитати носіїв знань і викласти це зрозумілою мовою для читача документації. Потім аналізує, розкладає систему на найпростіші елементи, і у вигляді документації видає результат кінцевому користувачеві. У цьому випадку моє завдання — пояснювати читачам нашої документації та блогів, як криптографічні інструменти можуть допомогти підготуватися до GDPR і дотримувати вимоги до захисту інформації.

Він порадив мені спробуватись на техрайтера або бізнес-аналітика. Залежно від проєкту, для якого шукають технічного письменника, https://wizardsdev.com/ можуть знадобитися базові знання низки інших технологій. Системи, що допомагають працювати у команді над одним проєктом.

Переклад “technical Writer” На Українська

Якщо зі словосполучення «технічний письменник» розвинути все, що стосується технічних питань, то є багато варіантів розвитку, особливо в рамках ІТ-сфери. Враховуючи знання продукту та можливих варіантів його використання, можна піти у тестування, а можна розвинути комунікативні та аналітичні навички і побудувати кар’єру бізнес-аналітика. Якщо документування передбачає використання програми для розробки документації, де використовується XML/HTML, можна поставити ціль і піти навіть у front-end розробку. Якщо розвивати частину «письменник», можна піти в технічний переклад чи локалізацію. Професія технічного письменника багатогранна, тому можна розвиватися та комбінувати знання для просування кар’єрними сходами або зміни сфери діяльності. Технічний письменник не лише пише, а й розмовляє.

Technical writer це

Це накладало такі обмеження на життєдіяльність редакції, з якими миритися було дедалі складніше. Оскільки з дитинства я любив не тільки слова, але й комп’ютерній комп’ютери, подумавши, що хочу перепрофілюватися на айтішника. Через рік мене запросили в компанію Betlab. Було виконане тестове завдання на розуміння UML, треба було зобразити пару схем опису бізнес-процесу і скласти опис функціональних можливостей елемента сайту. У новій компанії найважче було зрозуміти продукт і всю структуру взаємодії великої кількості його компонентів.

Junior Technical Writer For Pharmaceutical Project

Забудьте про рідномовну локалізацію своїх додатків, завжди оббирає американську англійську. Це дасть вам можливість спілкуватися з розробниками їхньою мовою. Для цієї професії чи не основним must have є англійська — більшість компаній спирається саме на неї. Також варто мати досвід, пов’язаність язаний з роботою з текстами, — журналістика, переклад, копірайтинг. Вам потрібно гарно володіти словом, адже ви станете каналом комунікації між компанією та її клієнтом, між продуктом та його користувачем. Ви станете тією ланкою, що забезпечує розуміння та обізнаність.

Робота на даній позиції зобов’язує вникати у весь продукт і у всі його напрями і нюанси, і часто буває так, що райтер володіє більшою інформацією, хоч і верхнього рівня продукту в цілому. Я закінчила магістратуру у Київському лінгвістичному за спеціальністю «Переклад». Після інституту працювала п’ять років за фахом на телебаченні на «Першому національному». Робота була дуже різноманітною — від контрактів та сценаріїв до супроводу знімальних груп у відрядженнях та послідовного перекладу.

Technical writer це

Каразіна — перекладач англійської та німецької мов, менеджер медіа-комунікацій. До того як стати техрайтером, я працювала перекладачем, копірайтером — писала на технічні теми, була PR-менеджером в компанії, що розробляє хардверные і програмні рішення для шоу-бізнесу. Крім того, завжди паралельно займалася музикою. Зараз, коли я пишу документацію до серйозного криптографічному софту, заняття музикою допомагають тримати в житті ментальний баланс між «технікою» та «лірикою». Поради людям, які хочуть стати техрайтером, але не знають з чого почати. Я почав з того, що роздрукував «Microsoft Manual of Style» і читав його з ручкою, зазубрюючи незнайомі слова.

Ці зміни можуть відбутися в коді і не вплинуть на досвід користувача. Мені надійшла пропозиція від компанії, що займається розробкою устаткування і ПЗ для забезпечення безпеки на залізничному транспорті. Що робить Technical writer, довелося гуглити і читати все, що могло допомогти, а такої літератури дуже мало. Далі було тестове завдання, в основному на розуміння стандарту CENELEC, так як ЗА для систем підвищеної стійкості на ЖД транспорті розробляється тільки по цьому європейському стандарту. Рекомендую до ознайомлення — там є багато інформації про те, що повинно бути і в яких документах на різних стадіях розробки. Я намагаюсь популяризувати техрайтинг серед свого кола знайомих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *